Şükrü Tahmaz » Genel » Ne, nedir? » Behçet Hastalığında SİBİRYA CEDAR OİL (GLA) kullanımı
Haber Bilgileri
 • Görüntülenme: 1127
 • Yazar: admin
 • Tarih: 30-10-2012, 06:09
30-10-2012, 06:09

Behçet Hastalığında SİBİRYA CEDAR OİL (GLA) kullanımı

Kategori: Genel » Ne, nedir?

Behçet Hastalığında SİBİRYA CEDAR OİL (GLA) kullanımı

Selamlar
Behçet Hastalığı hakkındaki bilgilerinizin son derece sınırlı olduğunun farkındayım fakat bir zamanlar Cancer kadar ağır sonuçları olan bu hastalıkla artık daha rahat yaşanabiliyor...
Bir Türk Dermatoloğu olan merhum Hulusi Behçet (1889-1948) 'in bulduğu Behçet Hastalığı (Sendromu) Nedeni bilinmeyen ve bir çok sistemi tutan bir hastalıktır, özellikle genç erkeklerde sıkça gözükür, ağız içi ve cinsel bölge yaraları, göz bozuklukları, eklem tutulması, tromboflebit ve bazı nörolojik bozukluklarla kendini gösterir.
Hastaların neredeyse tamamında Aft (Ağız İçi Yaralar) gözlenir, Genital Ülser (Cinsel Bölgelerde Yaralar) çoğu hastada görülür, kırmızı yumrular, damarlarda şişmeler ve sivilce benzeri belirtilerede sıkça rastlanır. Göz Tutulumu öncesinde ise bulanık görme ve gözlerde kızarıklıklar gözlenebilir. Hastaların % 20 'sinde Üveyt oluşumu ile körlük görülmektedir. Hulusi Behçet, bu sendromu tanımladıktan bir sene sonra, 1938'de hastalarında romatoid ağrılardan bahsederek ilk kez eklem tutulmasını da bildirmiştir. Behçet hastalarının hemen hemen yarısında görülen eklem tutulması hastalığın ana yakınma ve bulgularından bir tanesidir. Bu tutulma eklem ağrısı şeklinde olabileceği gibi, daha sıklıkla eklem şişmesi şeklinde karşımıza çıkar. Bu durum ortaya çıktığı zaman eklemde ağrı, şişlik ve hareket kısıtlılığı olmasına rağmen kızarıklığa pek rastlanmaz. Tutulan eklemler, en sık dizler olup onu sırasıyla ayak bileği, el bileği ve dirsek takip eder. Şekil bozukluğu pek yapmaz ve genellikle 1-2 hafta içinde kendiliğinden iyileşir. Behçet sendromunda toplardamarların tutulması sık, atardamarların ise seyrektir. Tromboflebit genelde hastaların dörtte birinde ve hemen hemen her zaman erkeklerde görülürken kadınlarda çok seyrek gözlenir. Bacakta şişlik şeklinde kendini gösterir. En sık olarak yüzeyel veya derin tromboflebit şeklinde karşımıza çıkar. Özellikle bacaklardaki tromboflebit uzun sürdüğü zaman zor iyileşen bacak yaralarına neden olur. Hastalarda şiddetli baş ağrısı, çift görme, kol veya bacaklarda uyuşukluk, kuvvetsizlik, dengede güçlük gibi yakınmalar olabilir. Merkezi sinir sistemi tutulması düşük oranda görülür.
Behçet Hastalığı Dahiliye Anabilim Dalının alt bilim dalı olan yada Anabilim Dalı olarak karşımıza çıkan Romotoloji doktorları, Göz Doktorları ve Nöroloji Doktorları tarafından birlikte izlenir.
Hastalığın ilginç bir özelliğide belirli etnik gruplarda (Japonlar, Yahudiler, Ermeniler, Türkler ve Araplarda) daha sık görülmesidir.
Behçet hastalığında Storoidlerde kullanılsada "Colchicium Dispert" devletin tamamını karşıladığı eşdeğer ilacı Kolsin ile tedavisi daha etkin ve yan etkisizdir. Kolşisin diye okunan ve "Colchicium Autumnale" bitkisinin tohumundan elde edilen bir ilaçtır.
Fakat son yıllarda hastalıkda devrim etkisi yaratan yeni bir uygulamada söz konusu, GLA (Gama Linolenic Acid)

GLA, bir omega-6 doymamış yağ asidi olup, Omega-6 grubu temel yağ asitleri vücutta; enerji üretimi, kan akışındaki oksijenin yayınımı, hemoglobin üretimi, trigliserid ve kolesterol seviyelerinin düşürülmesi, beyin ve sinir dokularının gelişimi, hücre zarında sıvı geçişlerinin kontrolu, insülin ve kan şekeri seviyelerinin dengelenmesi, artrit (mafsal-eklem iltihabı) için tedavi, iltihap giderici etki, iltihaplı ve yangılı hastalıklarda yardımcı, astımda rahatlatıcı, PMS (Adet öncesi ağrılar) sendromlarında rahatlatıcı, allerjik reaksiyonların azaltılması, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, deri dokusuna yardımcı, su tutmanın azaltılması, sedefi azaltıcı veya hafifletici, sakinleştirici etki ve ruhsal durumu düzenleyici olarak da çok öenemli görevler yapmaktadır. Romatoid artit, Ülseratif Kolit ve Sjögren Sendromu gibi diğer enflamatuvar hastalıklarDiabetik NöropatiAkut Respiratuvar Distress Sendromu, Hipertansiyon, Osteoporoz, Serum Lipitlerini düşürmede, Premenstrual Sendrom, Menopozal Flaşing
, Deri Hastalıkları(Egzema,Atopik Dermatit,Ithicing,Hemodiyalizli hastalarda görülen Üremik deri bulguları GLA 'nın herhangi bir ilaçla etkileşimi rapor edilmemiştir. GLA içeren besinler Sedir Yağı: %20-27, Yosun(Sprilune): %21, Çuha Çiçeği :% 7-14%
Kuş üzümü: %15-20, Borage bitkisi:%24. SEDİR YAĞI: İnsanoğlunun tarih sahnesine çıktığı günlerden bu yana, Dünya'nın değişik bölgelerinde; SEDİR AĞACINA dini ve mistik bir anlam yüklenmiştir. Hz. Süleyman, Orta Doğu (Lübnan) sedirini evinin ve mabedinin yapımında özel önem atfeder ve tercih ederdi. Atlantik Sediri (Cedrus Atlantica) Druidler için kutsal bir ağaçtı. Sürekli yanan Zerdüştün ateşini sağlayan sedir ağacı reçinesiydi. Kuzey Amerika'da kırmızı sedir ağacı ( juniperus virginiana) yerliler için mukaddes bir ağaçtı. Rusya'da keşişler manastırların bulunduğu yerlere kutsal saydıkları Sibirya Sediri (pinus Sibirica) dikmekte, kozalaklarını ve tohumlarını diğer keşişler vasıtasıyla başka yerlere dikilebilmesi için dağıtırlardı. Halk bu ulu ağaçların kozmik bir enerji biriktirdiğini ve bu enerjiyi etrafına dağıttığına inanmaktaydı. Onun için bu ağaçlara "SES VEREN SEDİRLER" demektedir. Sibirya aynı zamanda Dünyanın en büyük ormanına ve en zengin bitki örtüsüne sahiptir. Bunların içerisinde şüphesiz en büyük yer çam ormanlarına aittir. Sibirya Sediri son derece görkemli bir ağaçtır, 30-45 metre boyunda, 1,5-2 metre çapında, ortalama ömrü 500 yılın üzerinde çok yavaş büyüyen bir tabiat harikasıdır. Sibirya Cedar Oil'in elde edildiği kozalaklar ise ağaçların en üst kısımlarında (Son 1,5 metrede) yetişirler. Ağaçlar -40 derecelerde üç yılda oluşturdukları olağanüstü değerli tohumlarını adeta başlarının üstünde taşımaktadırlar. "Hastalık teşhisinin ne olduğu hiç önemli değil, Sedir Yağı mutlaka iyi gelir" Sibirya halkı böyle söylüyor. "Hekim" veya "Ağaçların Çarı" dediği Sedir yağı için. Binlerce yıldan beri fıstıkların yağı çıkartılıyor ve kullanılıyor. Bölge yaşayanları çok haksızda sayılmazlar 90-100 yaşına gelmiş insanlar hala kendilerinde odun kesecek enerjiyi bulabiliyorlar. Dünya güreşinin efsane ismi Alexander Karelin bu bölgenin insanıdır. Yaşayanların ciltleri Dünyanın başka bir yerinde görülemeyecek kadar pürüzsüz , parlak ve güzeldir. En son modern bilimsel araştırmalarda, Sibirya halkının yağlarına atfettikleri üstün değeri doğrular görünümündedir. (Sibirya Cedar Oil) Sibirya Sedir Yağı vücudun gerekli vitaminleri , faydalı yağları, amino asitleri, makro ve mikro elementleri, yağda çözümlenen vitamin ve antioxidanları bünyesinde bulundurmaktadır. GLA EN YÜKSEK ORANDA SİBİRYA SEDİR YAĞINDA BULUNUR. Sedir yağındaki yağ asitlerinin yapısına bakıldığında , Gama Linolenik Asit olarak ta bilinen pinolenic asit (GLA-PLA) (2) %20-27 oranında bulunurken, Linoleic Acid (OMEGA 6) %40-47 aralığında bulunmaktadır. GLA kaynakları, çuha çiçeği yağı, siyah Frenk üzümü çekirdeği yağı, hodan yağıdır. Sibirya Sedir Yağı Bilinen En Zengin Natural Antioksidan Kaynaklarından Birisidir.Sibirya Sedir Yağında ;Alpha-tocopherol (E Vitamini),Caroten,(vitamin A),Çinko,Manganez, Bakır,Demirin yanısıra çok zengin K vitamini, P vitamini, B vitamini, selenium, fosfor bulunmaktadır.

Faydaları:
Faydaları* Fazla Kiloların verilmesinde yardımcı ve Obezite tedavisinde yararlıdır.* Bağışıklık sistemini güçlendirir * Bayanların özel günlerinden önceki ağrı ve krampların (PMS) giderilmesine yardımcı olur* Saçları besler ve saç dökülmesini azaltır. Dökülmeyi durdurduğu da tespit edilmiştir.* Egzema (Atopik) ve Sedef hastalıklarının durdurulması ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasında yardımcı olur* Aşırı alkol ve sigara tüketimi sonucunda oluşan zehrin (toksit) etkilerini azaltır* Romatizmal Kireçlenme (RA) durdurur ve iyileşmesine yardımcı olur.* Yüksek Tansiyonun (Hipertansyon) düşürülmesine yardımcı olur ve tansiyon dengesizliklerini düzenler.* Çocuklarda ki Hiperaktiviteyi tedavi etmekte ve azaltmakta yardımcıdır.* Kolestrol seviyesinin yükselmesini durdurur ve düşmesine yardımcı olur. Kolestol seviyesini dengeler.* Yaşlılık etkilerinin geciktirilmesine yardımcı olur (Yaşlılığa bağlı lekelerin “örnek:Ellerin üzerindeki ölü hücre lekeleri” giderilmesine yardımcı olur.* Klap Krizi riskini azaltır* Yorgunluk ve halsizlik durumlarını azaltmaya yardımcı olur* Göğüs Hastalıklarının tedavisine yardımcı olur* Bazı Kanser çeşitlerinin (özellikle Göğüs Kanseri) tedavisinde yardımcı ve hastalığın ilerlemesini engellemeye yardımcı olur.* Bağırsak tembelliğinin giderilmesini sağlar.* Peplik/Duodenum ülserlerinin olumsuz etkilerini durdurur ve iyileşmesinde önemli rol oynar.* Gastrit’in etkilerini durdurur ve iyileşmesinde önemli rol oynar* Bazı alerjik reaksiyonların (özellikle yiyecek alerjisi) ortaya çıkmasını engellemekte rol oynar.
Sibirya Sedir Ağacı Yağı hakkında teknik bilgi ve sipariş için bulduğum adresi yazıyorum:
" http://www.sibiryacedaroil.com "

KAYNAKLAR;
1. İnt.J.Cancer "Gamma Linolenic Acid with Tamoxifen as Pimary İn Breast Cancer"
2. Breast Cancer Res Treat. 2002 Apr;72(3):203-19.Synergistic interaction between vinorelbine and gamma-linolenic acid in breast cancer cells.
3. J Natl Cancer Inst. 2005 Nov 2;97(21):1611-5.Effect of gamma-linolenic acid on the transcriptional activity of the Her-2/neu (erbB-2) oncogene.
4. Prostaglandins Leukot Essent Fatty Acids. 2005 Apr;72(4):273-8.Gamma-Linolenic acid regulates the expression and secretion of SPARC in human cancer cells.
5. Med Hypotheses. 2005;64(2):337-41.Inhibition of fatty acid synthase-dependent neoplastic lipogenesis as the mechanism of gamma-linolenic acid-induced toxicity to tumor cells: an extension to Nwankwo's hypothesis.
6. Eur J Cancer. 2001 Feb;37(3):402-13.Effects of gamma-linolenic acid and oleic acid on paclitaxel cytotoxicity in human breast cancer cells.
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.
<
Rolex Replica

8 Mart 2013 23:50

Yorum İçin Bilgiler
 • Grup: Ziyaretçi
 • ICQ:
 • Kayıt Tarihi: --
 • Durum:
 • Konuları: 0
 • Yorumları: 0
Concept Chronograph, TAG Heuer (TAG Heuer) new Carrera Carbon Matrix Composite (CMC) carbon composite, the most forward-looking vision of Replica Rolex the new interpretation of the 1963 Jack Replica Rolex Daytona Heuer created a motorsport-inspired the Carrera Chronograph surface since
<
kijhmhgbyt

1 Temmuz 2013 07:57

Yorum İçin Bilgiler
 • Grup: Üye
 • ICQ:
 • Kayıt Tarihi: 1.07.2013
 • Durum: Şuan Offline
 • Konuları: 0
 • Yorumları: 1
I’d like to go to a beautiful place. I think it would be Beijing.
Beijing is not only our capital city, but also a famous city
with long history and wonderful culture. Beijing is also China’s
political and cultural center. There’re many old places of
great interest, such as the Great Wall, the Summer Palace, the
Forbidden City, the Temple of Heaven, and Tiananmen Square.
Once you see Tiananmen Square, you will think of Beijing.
It has been the symbol of Beijing since 1949.
<
louis vuitton

21 Ocak 2014 01:30

Yorum İçin Bilgiler
 • Grup: Ziyaretçi
 • ICQ:
 • Kayıt Tarihi: --
 • Durum:
 • Konuları: 0
 • Yorumları: 0
All the rumors were he Authentic Louis Vuitton Bags went out in a manner classic Louis Vuitton for centuries, and in the recent past , it was louis vuitton bags most often seen in patent .There is no more michael kors outlet direct way quote contradicts some of his ownred bottom shoes ambitions , aura of glamor and luxury michael kors that makes seem appropriate.West once regularly
louis vuitton called himself as the " Louis Vuitton Don " in his words Ghesqui¨¨re built a michael kors outlet online reputation their purchases mode. For your goods brand for months before their partnerships are michael kors we have Michelle Williams , louis vuitton handbags actually. Legendary movie stars and reality need famewhores like to go through security Christian Louboutin outlet online machines and submit to the .
Means that these plans will shape the products of the louis vuitton outlet online brand leather go ahead come in striking relief . This is more michael kors handbags consistent with how brands like Hermes and Celine are doing commissioned British artist louis vuitton store Billie Achilleos took own life . History and attitudes Vuitton to its Louis Vuitton Sale shift its focus to a leather -centric, superior customer dollars.
For the spring 2014 campaign gucci purses of Louis Vuitton, the final for the brand, Jacobs put women front and center .
<
poodaySnowneu

26 Ocak 2014 21:12

Yorum İçin Bilgiler
 • Grup: Ziyaretçi
 • ICQ:
 • Kayıt Tarihi: --
 • Durum:
 • Konuları: 0
 • Yorumları: 0
cialis side effects online you save money and keep your privacy.,Consumers are aware of low price of buy cialis generic . Order online in minutes.,Receive low prices when you cheapest cialis
<
poodaySnownzx

29 Ocak 2014 13:14

Yorum İçin Bilgiler
 • Grup: Ziyaretçi
 • ICQ:
 • Kayıt Tarihi: --
 • Durum:
 • Konuları: 0
 • Yorumları: 0
cialis canada to start feeling better,Simply compare online offers to buy cialis cost .,A reliable site allows you to speak to a pharmacist when buying cialis soft
<
EduroDolelidouk

31 Ocak 2014 05:53

Yorum İçin Bilgiler
 • Grup: Ziyaretçi
 • ICQ:
 • Kayıt Tarihi: --
 • Durum:
 • Konuları: 0
 • Yorumları: 0